Azərbaycan Premyer Liqasının tam təqvimi

Azərbaycan Premyer Liqasında 2019-20 mövsümünün tam təqvimi müəyyənləşib.

Sportline.az xəbər verir ki, Peşəkar Futbol Liqası bütün turların tarixini açıqlayıb.

 

Azərbaycan Premyer Liqası

2019/2020-ci illər mövsümü

I tur

16 avqust (cümə)

1. “Keşlə” FK (Bakı) – “Qarabağ” FK (Ağdam)

17 avqust (şənbə)

2. “Qəbələ” İK (Qəbələ) – “Sumqayıt” FK (Sumqayıt)

18 avqust (bazar)

3. “Səbail” PFK (Bakı) – “Zirə” FK (Bakı)

19 avqust (bazar ertəsi)

4. “Neftçi” PFK (Bakı) – “Sabah”FK (Bakı)

 

II tur

24 avqust (şənbə)

5. “Sumqayıt” FK – “Səbail” PFK

25 avqust (bazar)

6. “Sabah” FK – “Keşlə” FK

7. “Qarabağ” FK – “Qəbələ” İK

26 avqust (bazar ertəsi)

8. “Zirə” FK – “Neftçi” PFK

 

III tur

31 avqust (şənbə)

9. “Zirə” FK – “Sabah” FK

10. “Qəbələ” İK – “Keşlə” FK

1 sentyabr (bazar ertəsi)

11. “Neftçi” PFK – “Sumqayıt” FK

12. “Səbail” PFK – “Qarabağ” FK

 

6 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi

Uels – Azərbaycan

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi

Azərbaycan U-21 – Slovakiya U-21

9 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi

Azərbaycan – Xorvatiya

10 sentyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi

Azərbaycan U-21 – Gürcüstan U-21

 

IV tur

14 sentyabr (şənbə)

13.“Sumqayıt” FK – “Zirə” FK

14. “Sabah” FK – “Qəbələ” İK

15 sentyabr (bazar)

15. “Keşlə” FK – “Səbail” PFK

16. “Qarabağ” FK – “Neftçi” PFK

 

19 sentyabr (cümə axşamı)

Avropa Liqasının, qrup mərhələsi, I tur

 

V tur

21 sentyabr (şənbə)

17. “Səbail” PFK – “Qəbələ” İK

18. “Sumqayıt” FK – “Sabah” FK

22 sentyabr (bazar)

19. “Neftçi” PFK – “Keşlə” FK

23 sentyabr (bazar ertəsi)

20. “Zirə”FK – “Qarabağ” FK

 

VI tur

27 sentyabr (cümə)

21.“Qarabağ” FK – “Sumqayıt” FK

28 sentyabr (şənbə)

22.“Qəbələ” İK – “Neftçi” PFK

29 sentyabr (bazar)

23.“Sabah”FK – “Səbail” PFK

24.“Keşlə” FK – “Zirə” FK

 

3 oktyabr (cümə axşamı)

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, II tur

 

VII tur

5 oktyabr (şənbə)

25. “Sumqayıt” FK – “Keşlə” FK

26. “Neftçi” PFK – “Səbail” PFK

6 oktyabr (bazar)

27.“Qarabağ” FK – “Sabah” FK

28.“Zirə” FK - “Qəbələ” İK

 

9 oktyabr

Yoldaşlıq görüşü

Bəhreyn – Azərbaycan

10 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu

Fransa (U-21) – Azərbaycan (U-21)

13 oktyabr

AVRO-2020–nin seçmə oyunu

Macarıstan – Azərbaycan

15 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu

Azərbaycan –U-21 – İsveçrə (U-21)

 

II dövrə

ehtiyat gün

16 oktyabr (çərşənbə)

 

VIII tur

19 oktyabr (şənbə)

29.“Qəbələ” İK – “Qarabağ” FK

30.“Keşlə” FK – “Sabah”  PFK

20 oktyabr (bazar)

31.“Səbail” PFK – “Sumqayıt” FK

32.“Neftçi” PFK – “Zirə” FK

 

24 oktyabr (cümə axşamı) Avrop Liqası qrup mərhələsi III oyun

 

IX tur

26 oktyabr (şənbə)

33. “Sabah” FK – “Zirə” FK

34. “Keşlə” FK – “Qəbələ” İK

27 oktyabr (bazar)

35. “Sumqayıt” FK – “Nefçi” PFK

28 oktyabr (bazar ertəsi)

36.“Qarabağ”  FK – “Səbail” PFK

 

X tur

1 noyabr (cümə)

37.“Neftçi” PFK – “Qarabağ” FK

2 noyabr (şənbə)

38.“Səbail” PFK – “Keşlə” FK

3 noyabr (bazar)

39.“Qəbələ” İK – “Sabah” FK

40.“Zirə” FK – “Sumqayıt FK

 

7 noyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi, IV tur

 

XI tur

9 noyabr (şənbə)

41.“Keşlə” FK –“Neftçi” PFK

42.“Qəbələ” İK – “Səbail” PFK

10 noyabr (bazar)

43.“Sabah” FK – “Sumqayıt” FK

44.“Qarabağ” FK – “Zirə” FK

 

14 noyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi

Azərbaycan–U-21 – Lixtenşteyn–U-21

19 noyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi

Slovakiya – Azərbaycan

 

Ehtiyat gün

21 noyabr (cümə axşamı)

 

XII tur

22 noyabr (cümə)

45.“Sumqayıt” FK – “Qarabağ” FK

23 noyabr (şənbə)

46.“Səbail” PFK – “Sabah” FK

24 noyabr (bazar)

47.“Neftçi” PFK – “Qəbələ” İK

48.“Zirə” FK – “Keşlə” FK

 

28 noyabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi  V tur

 

XIII tur

30 noyabr (şənbə)

49.“Keşlə” FK – “Sumqayıt” FK

50.“Qəbələ” İK – “Zirə” FK

1 dekabr (bazar)

51.“Səbail” PFK – “Neftçi” PFK

2 dekabr (bazar ertəsi)

52.“Sabah” FK – “Qarabağ” FK

 

4 dekabr (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsi

 

XIV tur

6 dekabr (cümə)

53.“Qarabağ” FK – “Keşlə” FK

7 dekabr (şənbə)

54.“Sabah” FK – “Neftçi” PFK

8 dekabr (bazar)

55.“Zirə” FK – “Səbail” PFK

56.“Sumqayıt” FK – “Qəbələ” İK

 

12 dekabr (cümə axşamı) Avropa Liqasının qrup mərhələsi  VI tur

 

15, 16 dekabr

Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar

 

19, 20 dekabr

Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar

 

III dövrə

2020-ci il 

XV tur

1 fevral  (şənbə)

57.“Zirə” FK – “Sabah” FK

58.“Neftçi” PFK – “Sumqayıt” FK

2 fevral (bazar)

59.“Səbail” PFK – “Qarabağ” FK

60. “Qəbələ” İK – “Keşlə” FK

 

XVI tur

8 fevral (şənbə)

61.“Sabah” FK - “Qəbələ” İK

62.“Keşlə” FK - “Səbail” PFK

9 fevral (bazar)

63.“Qarabağ” FK  - “Neftçi” PFK

64.“Sumqayıt” FK - “Zirə” FK

 

XVII tur

15 fevral (şənbə)

65.“Sumqayıt” FK - “Sabah” FK

66.“Zirə” FK – “Qarabağ” FK

16 fevral (bazar)

67.“Neftçi” PFK - “Keşlə”FK

68.“Səbail” PFK – “Qəbələ” İK

 

Ehtiyat gün

27 fevral (cümə axşamı)

 

20 fevral (cümə axşamı) Avropa Liqası, 1/16 final, ilk oyunlar

 

XVIII tur

22 fevral (şənbə)

69.“Qəbələ” İK – “Neftçi” PFK

70.“Keşlə” FK – “Zirə” FK

23 fevral (bazar)

71.“Qarabağ” FK –“Sumqayıt” FK

72.“Sabah”FK -“Səbail” PFK

 

27 fevral (cümə axşamı) Avropa Liqası, 1/6 final cavab oyunlar

 

XIX tur

29 fevral (şənbə)

73.“Qarabağ” FK - “Sabah” FK

74.“Sumqayıt” FK -“Keşlə” FK

1 mart (bazar)

75.“Zirə” FK  - “Qəbələ” İK

76.“Neftçi” PFK – “Səbail” PFK

 

XX tur

7 mart (şənbə)

77.“Neftçi” PFK - “Sabah” FK

78.“Qəbələ” İK - “Sumqayıt” FK

8 mart (bazar)

79.“Səbail” PFK - “Zirə” FK 

80.“Keşlə” FK - “Qarabağ FK

 

Ehtiyat gün

11 mart (çərşənbə)

 

12 mart (cümə axşamı) Avropa Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

 

XXI tur

14 mart  (şənbə)

81.“Qarabağ” FK – “Qəbələ” İK

82.“Sabah” FK - “Keşlə” FK

15 mart (bazar)

83.“Sumqayıt” FK – “Səbail” PFK

84.“Zirə” FK – “Neftçi PFK

 

IV dövrə

29 mart (cümə axşamı) Avropa Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunlar

 

XXII tur

21 mart (şənbə)

85.“Zirə” FK – “Sumqayıt” FK

86.“Səbail” PFK – “Keşlə” FK

22 mart (bazar)

87.“Neftçi” PFK – “Qarabağ” FK

88.“Qəbələ” İK – “Sabah” FK

 

23–31 mart

Milli komandaların təlim–məşq və ya oyun günləri

 

XXIII tur

4 aprel (şənbə)

89.“Sabah” FK -  “Sumqayıt” FK

90.“Qarabağ” FK – “Zirə” FK

5 aprel (bazar)

91.“Keşlə” FK – “Neftçi” PFK

92.“Qəbələ” İK - Səbail” PFK

 

9 aprel (cümə axşamı) Avropa Liqasının ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar

 

XXIV tur

11 aprel (şənbə)

93.“Səbail” PFK – “Sabah” FK

94.“Neftçi” PFK – “Qəbələ” İK

12 aprel (bazar)

95.“Zirə” FK – “Keşlə” FK

96.“Sumqayıt” FK – “Qarabağ” FK

 

16 aprel (cümə axşamı) Avropa Liqasının ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar

 

XXV tur

18 aprel (şənbə)                 

97.“Sabah” FK – “Qarabağ” FK

98.“Keşlə” FK - Sumqayıt” FK

19 aprel (bazar)

99.“Qəbələ” İK – “Zirə” FK

100.“Səbail PFK – “Neftçi” PFK

 

22 aprel

Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, ilk oyunlar

 

XXVI tur

25 aprel (şənbə)

101.“Zirə” FK -  “Səbail” PFK

102.“Sumqayıt” FK - “Qəbələ” İK

26 aprel (bazar)

103.“Sabah” FK - “Neftçi” PFK

104. “Qarabağ FK - “Keşlə” FK

 

29 aprel

Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar

 

30 aprel (cümə axşamı), Avropa Liqasının 1/2final mərhələsi, ilk oyunlar

 

XXVII tur

3 may (bazar)

105.“Keşlə” FK  - “Sabah” FK

106.“Qəbələ” İK – “Qarabağ” FK

107.“Səbail” PFK – “Sumqayıt” FK

108.“Neftçi” PFK – “Zirə” FK

 

7 may (cümə axşamı), Avropa Liqasının ½ final mərhələsi, cavab oyunlar

 

XXVIII tur

10 may (bazar)

109.“Sabah” FK - “Zirə” FK

110.“Sumqayıt” FK – “Neftçi” PFK

111.“Qarabağ” FK – “Səbail” PFK

112. “Keşlə” FK – “Qəbələ” İK

 

16 may

Azərbaycan Kubokunun final oyunu

 

27 may

Avropa Liqası, final

30 may

Çempionlar Liqası, final