Avroliqada 1/8 finalçılar müəyyənləşir
Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.
Sportline.az xəbər verir ki, bununla da 1/8 final və pley-off mərhələsinin bütün iştirakçıları müəyyənləşəcək.
Azərbaycan millisinin hücumçusu Mahir Emrelinin də çıxış etdiyi "Legiya" (Polşa) C qrupundakı son sınağında "Spartak"ı (Rusiya, Moskva) qəbul edəcək. Digər görüşdə İngiltərə "Lester"i İtaliyada "Napoli"nin qonağı olacaq. Varşava təmsilçisi qələbə qazanacağı halda digər görüşün nəticəsindən asılı olmayaraq pley-offa yüksələcək.
Türkiyənin turnirdəki təmsilçilərindən "Qalatasaray" İtaliyada "Latsio" ilə qarşılaşacaq. Növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edən hər iki komanda qrup liderliyi uğrunda mübarizə aparacaq. "Cim-Bom"u birbaşa 1/8 finala çıxmaq üçün heç-heçə də qane edəcək.
İndiyədək Almaniyanın "Bayer" (Leverkuzen), İngiltərənin "Vest Hem", Fransanın "Lion" və "Monako" klublarının 1/8 finala adlaması dəqiqləşib.
Qeyd edək ki, qruplarında 2-ci yeri tutanlar Avropa Liqasının, 3-cü yerin sahibləri isə Konfrans Liqasının pley-offunda çıxış edəcək.
UEFA Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
6-cı tur
A qrupu
21:45. "Sparta" (Praqa, Çexiya) - "Bröndbü" (Danimarka)
21:45. "Lion" (Fransa) - "Reyncers" (Şotlandiya)
1 |
5 |
5 |
0 |
0 |
15 |
4 |
15 |
|
2 |
5 |
2 |
1 |
2 |
5 |
4 |
7 |
|
3 |
5 |
1 |
1 |
3 |
4 |
9 |
4 |
|
4 |
Bröndbü |
5 |
0 |
2 |
3 |
2 |
9 |
2 |
B qrupu
21:45. "Şturm" (Qrats, Avstriya) - "Monako" (Fransa)
21:45. "Real Sosyedad" (İspaniya) - PSV (Eyndhoven, Niderland)
1 |
5 |
3 |
2 |
0 |
6 |
3 |
11 |
|
2 |
5 |
2 |
2 |
1 |
9 |
5 |
8 |
|
3 |
5 |
1 |
3 |
1 |
6 |
6 |
6 |
|
4 |
5 |
0 |
1 |
4 |
2 |
9 |
1 |
C qrupu
21:45. "Legiya" (Polşa) - "Spartak" (Moskva, Rusiya)
21:45. "Napoli" (İtaliya) - "Lester" (İngiltərə)
1 |
Lester |
5 |
2 |
2 |
1 |
10 |
8 |
8 |
2 |
5 |
2 |
1 |
2 |
9 |
9 |
7 |
|
3 |
5 |
2 |
1 |
2 |
12 |
8 |
7 |
|
4 |
5 |
2 |
0 |
3 |
4 |
10 |
6 |
D qrupu
21:45. "Antverpen" (Belçika) - "Olimpiakos" (Yunanıstan)
21:45. "Fənərbağça" (Türkiyə) - "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya)
1 |
5 |
3 |
2 |
0 |
9 |
5 |
11 |
|
2 |
5 |
3 |
0 |
2 |
8 |
6 |
9 |
|
3 |
5 |
1 |
2 |
2 |
6 |
7 |
5 |
|
4 |
5 |
0 |
2 |
3 |
5 |
10 |
2 |
E qrupu
00:00. "Marsel" (Fransa) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya)
00:00. "Latsio" (İtaliya) - "Qalatasaray" (Türkiyə)
1 |
5 |
3 |
2 |
0 |
7 |
3 |
11 |
|
2 |
5 |
2 |
2 |
1 |
7 |
3 |
8 |
|
3 |
5 |
0 |
4 |
1 |
5 |
7 |
4 |
|
4 |
5 |
0 |
2 |
3 |
2 |
8 |
2 |
F qrupu
00:00. "Braqa" (Portuqaliya) - "Srvena Zvezda" (Belqrad, Serbiya)
00:00. "Lüdoqorets" (Razqrad, Bolqarıstan) - "Midtülland" (Danimarka)
1 |
5 |
3 |
1 |
1 |
5 |
3 |
10 |
|
2 |
5 |
3 |
0 |
2 |
11 |
8 |
9 |
|
3 |
5 |
2 |
2 |
1 |
7 |
7 |
8 |
|
4 |
5 |
0 |
1 |
4 |
3 |
8 |
1 |
G qrupu
00:00. "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya)
00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Betis" (İspaniya)
1 |
5 |
4 |
1 |
0 |
14 |
4 |
13 |
|
2 |
5 |
3 |
1 |
1 |
10 |
9 |
10 |
|
3 |
5 |
2 |
0 |
3 |
10 |
13 |
6 |
|
4 |
5 |
0 |
0 |
5 |
4 |
12 |
0 |
H qrupu
00:00. "Vest Hem" (İngiltərə) - "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya)
00:00. "Genk" (Belçika) - "Rapid" (Vyana, Avstriya)
1 |
5 |
4 |
1 |
0 |
11 |
2 |
13 |
|
2 |
5 |
2 |
1 |
2 |
8 |
6 |
7 |
|
3 |
5 |
1 |
2 |
2 |
4 |
9 |
5 |
|
4 |
5 |
1 |
0 |
4 |
3 |
9 |
3 |